Opublikowany: pt, Lut 12th, 2016

ZŁOTORYJA. Nowe wsparcie dla pracodawców

IMG_2937Aż 1,6 mln zł otrzyma powiat złotoryjski na zawodową aktywizację młodych ludzi. Pracodawcy mogą bowiem otrzymać refundację rocznej wypłaty w zamian za zatrudnienie młodych pracowników.

Znany jest już podział funduszy w dolnośląskich powiatach na to zupełnie nowe narzędzie. W 2016 r. na ten cel przeznaczono 46,4 mln zł z Funduszu Pracy, z czego złotoryjski region otrzyma ponad półtora miliona złotych.

Przy podziale środków brano pod uwagę kilka kryteriów, m.in. liczbę zarejestrowanych osób bezrobotnych do 30. roku życia, stopę i strukturę bezrobocia w danym powiecie.

Zgodnie z nowymi przepisami pracodawca, który zatrudni bezrobotnego do 30. roku życia przez 12 miesięcy, zgodnie z zawartą umową, otrzyma comiesięczny zwrot wynagrodzenia i składki na ubezpieczenie społeczne – do wysokość najniższego wynagrodzenia (1.850 zł) wraz z pochodnymi (maksymalnie do ok. 2,2 tys. zł). Przez kolejnych 12 miesięcy będzie miał obowiązek zatrudnienia, ale już ze swoich środków. Będzie mógł jednak korzystać z innych form wsparcia np. Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..