ZŁOTORYJA. Miejscowy strażak na Igrzyskach Europejskich

IMG_3572Rafał Wojtkowiak, strażak ze złotoryjskiej jednostki, odnosi sukcesy na międzynarodowej arenie sportowej. Siedemnaste miejsce reprezentanta Polski na I Igrzyskach Europejskich w łucznictwie dało mu przepustkę do udziału w lipcowych Mistrzostwach Świata w Kopenhadze.

Rafał Wojtkowiak od 6 lat jest strażakiem ratownikiem KP PSP Złotoryja. Od 20 lat natomiast trenuje łucznictwo w Gminnym Ludowym Klubie Sportowym „Unia” Pielgrzymka.

– Przygotowanie sportowe pozwoliło mu na osiągnięcie wybitnej sprawności fizycznej, która przekłada się również na jego pracę zawodową – mówi Marcin Grubczyński ze złotoryjskiej remizy.

IMG_3554Do kadry narodowej łuczników został powołany w 2014 roku. Ma na swoim koncie m.in. trzy złote i jeden brązowy medal w drużynowych Mistrzostwach Polski seniorów na torach otwartych.

W Igrzyskach Europejskich w Baku Polskę reprezentowało trzech łuczników. Rywalizowali oni z 64 zawodnikami z Europy.

– Strażak z KP PSP w Złotoryi udziałem w Igrzyskach potwierdził, że jest bardzo ważnym ogniwem kadry narodowej. Dobrnął do 1/16 finału, co w rezultacie pozwoliło na zajęcie bardzo wysokiego 17. miejsca. Doskonały kolejny występ złotoryjskiego strażaka dał mu przepustkę do udziału w Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną lipcu w Kopenhadze. – dodaje Grubczyński.

Dodaj komentarz

*

code