ZŁOTORYJA. Latarnia niezgody

ViewtyNowoczesna lampa solarna miała oświetlać przystanek autobusowy w Lubiatowie. Dzieci, które rano czekały na autobus do szkoły miały dzięki temu czuć się bezpieczniej. Nowoczesna latarnia najwyraźniej bardzo raziła wandali, którzy dwukrotnie już ją zniszczyli.

– Lampa solarna za 10 tysięcy złotych miała oświetlać przystanek. Władze gminy podjęły się tej inwestycji szczególnie przez wzgląd na dzieci, które odjeżdżają z tego przystanku do szkoły – mówi Krzysztof Kielar, inspektor ds. zamówień publicznych, inwestycji i remontów w Urzędzie Gminy Złotoryja.Viewty

Nowa latarnia nie przypadła komuś do gustu, ponieważ dwukrotnie podejmowano próby zniszczenia urządzenia. Złodzieje najpierw ukradli baterie do zasilania lampy. Gmina na zakup nowych baterii wydała ponad dwa tysiące złotych. Kiedy wieczorem lampa znów zaczęła działać, wandale uszkodzili sterownik lampy.

Tym razem straty szacuje się na około 400 złotych.

JW, DRM/FOT. UG ZŁOTORYJA

  1. Co komu przeszkadza lampa, która stoi gdzieś w polach. Żeby ręce wandalom uschły za to, że dzieci muszą czekać w ciemnościach na autobus.

Dodaj komentarz