ZŁOTORYJA. Jednak będą mistrzostwa w nordic walking

nordic– „Mistrzostwa Polski 50+” tak będzie brzmiała nazwa organizowanych w Złotoryi mistrzostw – mówi Robert Pawłowski, burmistrz. Impreza, która w mieście ma pięcioletnią tradycję, zmieniła także organizatora.

Organizowane w Złotoryi Mistrzostwa Nordic Walking co roku przyciągały zawodników i turystów z całej Polski. Dotychczasowym organizatorem mistrzostw w chodzeniu z kijkami było Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Na stronie internetowej organizator imprezy zamieścił jednak informację, że tym razem mistrzostwa w Złotoryi nie odbędą.

– Byłam u burmistrza, żeby ustalić termin spotkania, na którym mielibyśmy omówić organizację imprezy – mówi Paulina Ruta, prezes PSNW. – Pisałam także esemesa, jednak bez odzewu. Burmistrz w trakcie kampanii wyborczej zapowiadał, że chce zmian, może na myśli miał także tę imprezę – zastanawia się prezes stowarzyszenia.

Inaczej całą sytuację widzi burmistrz Złotoryi.

– Dużo dobrej woli było z mojej strony, aby impreza odbyła się jak co roku. Do tego trzeba jednak dwóch stron – mówi Robert Pawłowski.

Pomimo rezygnacji Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking z organizowania imprezy, burmistrz chce podtrzymać tradycję i zapowiada, że mistrzostwa jednak odbędą się.

– W Złotoryi jest bardzo dużo ludzi, którzy chodzą z kijkami – mówi Robert Pawłowski. – Wiele osób nie decydowało się na start w dotychczasowych zawodach, ponieważ brało w nich udział bardzo dużo profesjonalistów. Zrobimy więc typowo amatorskie Mistrzostwa Polski 50+ – wyjaśnia burmistrz.

JW, DRM/FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz