ZŁOTORYJA. Górnik nie zachwyca przed wiosną

herb-rywala-proboszczow_72

Dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki – to bilans Górnika Złotoryja, który przygotowuje się do rundy rewanżowej ligi okręgowej. Po pierwszej części sezonu podopieczni Andrzeja Kisiela zajmują dziesiątą pozycję w tabeli.

Przygotowania do rundy wiosennej zawodnicy z Złotoryi  rozpoczęli od spotkania z Orłem Zagrodno, który pokonali 3:1 po dwóch bramkach Tomasza Dubowskiego i jednej Pawła Sułka. W kolejnym meczu sparingowym rywalem Górnika miała być występująca w trzeciej lidze dolnośląsko-lubuskiej Prochowiczanka Prochowice. Spotkanie to nie doszło jednak do skutku, a w zamian zakontraktowano mecz z juniorami Miedzi Legnica. Rywal okazał się być bardziej wymagający niż mogło się wydawać i podopieczni trenera Kisiela z Legnicy wywieźli remis 2:2. Kolejne dwa mecze to porażki, najpierw wysoka (0:4) z Orkanem Szczedrzykowice a potem minimalna z Stalą Świdnica (1:2). Po trzech meczach bez zwycięstwa przyszło w końcu przełamanie, ponieważ zawodnicy Górnika pokonali A-klasową Wilkowiankę Wilków 5:3.

Ostatnim spotkaniem przed startem rundy wiosennej był derbowy mecz z odwiecznym rywalem Chojnowianką Chojnów. Jesienią w zmaganiach ligowych przy pełnych trybunach w Złotoryi padł remis 2:2. Przed meczem smaczku dodawał fakt, że od kilku dni nowym trenerem Chojnowianki został Arkadiusz Paluch – poprzednik Andrzeja Kisiela. Ostatecznie złotoryjanie odnieśli kolejną porażkę w okresie przygotowawczym, przegrywając z Chojnowianką Chojnów 1:4.

Pierwszy mecz rundy wiosennej ligi okręgowej Górnik Złotoryja rozegra 16 marca o godzinie 14:00 w Kotli z tamtejszym Zrywem.

Dodaj komentarz