ZŁOTORYJA. Gimnazjaliści wezmą udział w starogreckiej triadzie

parafiada plakatZagrają w piłkę, będą strzelać z łuku i posłuchają pieśni sakralnych. Nastolatki ze Złotoryi staną w szranki w trzech dziedzinach odpowiadających starożytnej triadzie „stadion-teatr-świątynia”. To pierwsza Parafiada Pogórza Kaczawskiego.

– Programem wpisujemy się nie tylko w ogólnopolski ale i międzynarodowy program pn: „UMYSŁ, SERCE i CIAŁO” – mówi Jolanta Choczaj, wiceprezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Gwarek – Wilków” w Złotoryi. – Program nawiązuje do starogreckiej triady stadion-teatr-świątynia, bowiem sport, kultura i wiara to równowartościowe filary, na których opieramy swoje działania – dodaje.

W Parafiadzie weźmie udział około 100 dzieci z 5 gimnazjów. W ramach pierwszego filaru triady, a więc stadionu, odbędą się rozgrywki w ośmiu dyscyplinach sportowych, m.in. piłce nożnej, siatkówce, biegach, czy strzelectwie.

W obszarze teatr, zorganizowany będzie wieczór pieśni sakralnej. Natomiast filar świątynia obejmuje program ekumeniczny, który zapozna młodzież z nabożeństwami prawosławnymi, katolickimi i protestanckimi.

Organizatorzy propagują zdrowy styl życia i chcą zaszczepić w młodzieży szkolnej aktywne uczestnictwo w imprezach sportowych oraz stworzyć okazję do nawiązania kontaktów na żywo, a nie tylko w Internecie.

JW, DRM/FOT.MUKS„Gwarek – Wilków” Złotoryja

Dodaj komentarz