ZŁOTORYJA. Bezpłatny kurs języka niemieckiego

j. niem. 2 (1)Każdy, kto zna podstawy języka niemieckiego i chciałby poszerzyć swoje słownictwo oraz nauczyć się samodzielnego komponowania wypowiedzi w mowie i w piśmie, może skorzystać z bezpłatnego kursu nauki języka niemieckiego, organizowanego przez złotoryjski magistrat przy wsparciu funduszy europejskich.

Darmowy kurs języka niemieckiego „Porozumienie bez granic” ruszył w ramach projektu ,,Dom spotkań i integracji społecznej Złotoryi i Pulsnitz. 

Organizatorom zależy, aby mieszkańcy Złotoryi i okolic przełamali swoje bariery językowe i doskonalili praktyczną znajomość języka. Kursanci poszerzą zasób słownictwa, zwrotów stosowanych w życiu codziennym, będą mogli rozwinąć umiejętność rozumienia ze słuchu i tekstów pisanych.

W kursie weźmie udział 80 osób. Kandydaci podzieleni zostaną na dwie równe grupy. Zajęcia będą się odbywały po południu, dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Łącznie na naukę trzeba przeznaczyć 60 godzin. Zajęcia ruszą w okresie: czerwiec – wrzesień.

Wszyscy chętni mogą zapisywać się – telefonicznie pod numerem 76/ 8779172 lub osobiście: pokój nr 14 w Urzędzie Miejskim w Złotoryi (Wydział Funduszy Zewnętrznych). Będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

JW

Dodaj komentarz