ZŁOTORYJA. Bezpieczna droga do szkoły

radiowóz-policjaDużymi krokami zbliża się nowy rok szkolny. Wraz z jego początkiem wzrasta natężenie ruchu drogowego, zwłaszcza w pobliżu szkół. Jak co roku złotoryjscy policjanci będą prowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze złotoryjskiej drogówki obejmą nadzorem głównie drogi w rejonach szkół podstawowych, sąsiadujących z drogami o dużym natężeniu ruchu.

Szczególną uwagę zwrócą na edukację najmłodszych uczniów, aby ci wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu po zajęciach. Policjanci będą rozmawiali z dziećmi o prawidłowym przekraczaniu jezdni, poruszaniu się po niej w przypadku braku chodnika lub pobocza, zachowaniu w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów. Policjanci skontrolują również transport przewożący dzieci i młodzież do szkół.

Bezpieczeństwo dzieci zależy również od rodziców i opiekunów. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Warto wyposażyć swoje dziecko w odpowiednie odblaski. Dowożąc dziecko do szkoły należy pamiętać również o tym, aby zatrzymać się w miejscu dozwolonym tak, aby nie ograniczyć widoczności dla innych kierujących i pieszych przechodzących przez jezdnię.

Złotoryjscy funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów, aby poprzez systematyczne rozmowy z dziećmi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem odpowiednio przygotowali dziecko do samodzielności.

Szkoły i przedszkola policjanci w pierwszych dniach roku szkolnego obejmą szczególnym nadzorem.

ŹRÓDŁO: KPP w Złotoryi

Dodaj komentarz