ZŁOTORYJA. Będzie stadion z prawdziwego zdarzenia

stadion Złotoryja3Blisko trzy miliony złotych będzie kosztowała modernizacja stadionu w Złotoryi. Nadgryziony zębem czasu obiekt zmieni się w nowoczesny, lekkoatletyczny stadion z boiskiem do piłki nożnej o wymiarach dopuszczonych przez PZPN. Prace mają ruszyć w tym roku.

Zniszczona murawa, dwie stare bramki i rozpadające się trybuny – tak dziś wygląda złotoryjski stadion. Robert Pawłowski, burmistrz miasta chce wybudować profesjonalny stadion lekkoatletyczny.

– Złotoryja ma bogate tradycje w lekkoatletyce- mówi Robert Pawłowski. – Na blisko 16 tysięcy mieszkańców przypada około 50 maratończyków, którzy startują w profesjonalnych zawodach – dodaje burmistrz.stadion Złotoryja

Na nowoczesny obiekt będzie się więc składać 400-metrowa, wielotorowa bieżnia, skocznia w dal, kulomioty, rzutnia oraz boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Całość będzie miała wymiary wymagane do rozgrywania zawodów.

Koszt inwestycji to 2,6 mln złotych. Miasto zwróciło się o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego.

JW, DRM

Dodaj komentarz