Opublikowany: nie, Cze 9th, 2019

W Złotoryi powstaną setki nowych mieszkań?

Ulica Jerzmanicka w Złotoryi

Już wkrótce może ruszyć budowa pierwszych mieszkań przy ul. Jerzmanickiej. Projektuje je firma Urbex, lubiński deweloper, który zamierza inwestować w Złotoryi. Inwestor chce jak najszybciej rozpocząć prace budowlane. Na sprzedaż prawdopodobnie trafią lokale o bardzo zróżnicowanym metrażu.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 r. Urbex za blisko 2,8 mln zł kupił dwa hektary gruntu przy ul. Jerzmanickiej. Na prostokątnej działce pomiędzy ciepłownią a Zespołem Szkół Zawodowych zamierza stawiać budynki mieszkalne w zabudowie wielorodzinnej. To ile ich będzie, póki co pozostaje tajemnicą lubińskiej spółki. Teren, który kupiła, jest jednak na tyle duży, by zmieściło się na nim ok. 10 budynków liczących 2 lub 3 klatki schodowe.

Według nieoficjalnych informacji trwają prace projektowe nad planem zagospodarowania terenu oraz nad pierwszym z 4-piętrowych budynków mieszkalnych. Ma w nim powstać kilkadziesiąt mieszkań liczących od 40 do 78 m kw. Takie zróżnicowanie metrażu pozwoli inwestorowi ocenić, jakiej wielkości mieszkania są najbardziej oczekiwane na rynku złotoryjskim, co zdecyduje o kierunku prac projektowych przy kolejnych budynkach.

Budowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku. Urbex prowadzi intensywne przygotowania do inwestycji. Kilka tygodni temu deweloper wystąpił do Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunalnego o określenie warunków technicznych przyłączenia do sieci wodociągowej.

Jedna z inwestycji mieszkaniowych Urbexu w Lubinie – fot. zuwurbex.pl

Urbex to firma budowlana zajmująca się budownictwem mieszkaniowym, użyteczności publicznej, przemysłowym oraz hydrotechnicznym. Niedawno zakończyła w Lubinie budowę osiedla Murano w pobliżu ronda przy Parku Wrocławskim, kończy też realizację kompleksu Platinum – osiedla klasy premium obok Parku Leśnego, tuż przy wjeździe do Lubina od strony Legnicy. Na swojej stronie internetowej zapewnia, że oferuje najnowocześniejsze mieszkania na rynku lubińskim. Nie ma problemów ze znalezieniem klientów na nie, o czym świadczy bardzo niewielka liczba lokali mieszkalnych, które pozostały na sprzedaż w kończonych właśnie inwestycjach.

Dodajmy, że w ubiegłym roku za kwotę 426 tys. zł miasto częściowo uzbroiło teren przy ul. Jerzmanickiej, kładąc w ziemi 1,1 km rur wodociągowych i kanalizacyjnych. Miejscowy ratusz ma jeszcze do sprzedania w tym rejonie 6 ha gruntów pod budownictwo jednorodzinne i usługowe. Pierwsze działki zostały wystawione na sprzedaż w maju tego roku. Za miesiąc, 9 lipca, odbędzie się przetarg na kolejne trzy działki.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..