Opublikowany: śr, Lip 29th, 2020

Złomiarze zadarli ze strzelcami (FOTO)

Jaworski Klub Strzelecki UR na celowniku złomiarzy. Złodzieje zainteresowali się metalowymi kratownicami przeznaczonymi na przechwytywacze. Aby je przewieźć musieli pociąć elementy na mniejsze części. Wszystko szło zgodnie z planem, jednak pod czujnym okiem kamery monitoringu na strzelnicy w Grzegorzowie k. Jawora.

We wtorek w południe wizytę na strzelnicy złożyło małżeństwo z trójką dzieci. Zainteresowali się obiektem i zbierali metalowe łuski. Operator monitoringu przymknął oko na gości, jednak w pewnym momencie mężczyzna wyciągnął z samochodu akumulatorową szlifierkę i zaczął ciąć przygotowane do montażu przechwytywaczy metalowe kratownice. Od tego momentu zielony Peugeot na świdnickich tablicach rejestracyjnych był już namierzany przez jaworskich funkcjonariuszy. Złodzieje udali się do skupu złomu przy ul. Wiejskiej i tam, po dokonaniu transakcji zostali zatrzymani.

– Zniszczono nam trzy ośmiometrowe kratownice. Ich wartość to ok. 7 tys. zł, jednak już jako złom – może kilkaset – mówi prezes JKS UR, Rafał Sokołowski. W tym wypadku na dożywotnim zakazie wstępu na obiekt chyba się nie skończy. Nie jest wykluczone, że sprawa trafi na wokandę.

fot. KS UR Jawor

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..