Złodzieje nadal grasują. Celują w luksus (WIDEO)

Policjanci z Legnicy zatrzymali szajkę złodziei odpowiedzialnych za kradzież wartego kilkaset tys. zł audi. Podobną akcją pochwalić się może również legnicka Komenda Straży Granicznej, która odnalazła skradziony kamper wart z kolei pół mln zł. Złodzieje samochodów odeszli już do lamusa? Nic bardziej mylnego mówią służby. Polscy przestępcy kradną jednak głównie luksusowe pojazdy i robią to zazwyczaj za naszą zachodnią granicą.

W czerwcu policjanci z Legnicy przeprowadzają rutynową kontrolę samochodu marki audi. Sprawdzając jego dane odkrywają, że to luksusowy, bo wart blisko 700 tys. zł pojazd, który skradziono na terenie Niemiec.

-Kierował tym pojazdem 26-letni legniczanin. Został zatrzymany, usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem- mówi Jagoda Ekiert Oficer Prasowy KMP w Legnicy- policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu pracowali nad tą sprawą i ustalili, że w kradzież zamieszani są jeszcze dwa mężczyźni; 43-latek oraz 31-latek. Pierwszy wpadł w lipcu, drugi przed kilkoma dniami. Również usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Cała trójka trafiła do aresztu, a śledztwo jest nadal rozwojowe- tłumaczy policjantka.

źródło: Placówka Straży Granicznej w Legnicy

Tymczasem o odnalezieniu innego i również drogiego, bo wartego pół mln zł pojazdu, który także pochodził z kradzieży informuje Placówka Straży Granicznej w Legnicy. Tym razem chodzi o kamper.

-Jak ustalono samochód został skradziony na terenie Andory i zgłoszony przez właściciela w Niemczech niemieckiej policji – mówi ppłk Adam Pawlus komendant Placówki Straży Granicznej w Legnicy- zatrzymaliśmy pojazd na autostradzie A4 po krótkim pościgu za kierowcą- relacjonuje komendant. 

Takich spraw w samej Legnicy jest przynajmniej kilka w roku usłyszeliśmy od Straży Granicznej i nie inaczej było w tym roku.

-Był to 3 pojazd w tym roku. Wcześniej w lutym udało się zatrzymać również po pościgu wraz z kierowcą BMW X5 warte 300 tys zł. Samochód został skradziony w Niemczech. W zeszłym miesiącu zatrzymaliśmy natomiast kradzionego busa marki Mercedes o wartości ok. 100 tys zł- odpowiada na nasze pytania ppłk Adam Pawlus. 

Jak mówi straż graniczna nasi rodzimi złodzieje kradną głównie na Zachodzie, a gustują w autach luksusowych. Te albo rozbiera się na części, albo przerzuca na rynki wschodnie.

 

Dodaj komentarz

*

code