Złamał kwarantannę, bo chciał powędkować

Jeden wybrał się na ryby, inny stęsknił się za dziewczyną – w ręce głogowskiej policji w ostatnich dniach wpadło kilka osób, które złamały zasady kwarantanny. Zostaną wobec nich skierowane wnioski do sądu oraz sanepidu o ukaranie grzywną, nawet do 30 tys. zł.

Policjanci, którzy kontrolowali sposób odbywania kwarantanny przez osoby objęte tą procedurą, stwierdzili cztery przypadki jej złamania. Pomimo zagrożenia dla życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych, osoby objęte kwarantanną z błahych przyczyn nie stosowały się do jej zasad.

– W jednym z przypadków, mężczyzna objęty kwarantanną, złamał ją i wyjechał na drugi koniec Polski. W innym było to wyjście na ryby, a w kolejnym, wyjazd do dziewczyny w innej miejscowości – mówi podinspektor Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Przypominamy, że wobec osób które nie przestrzegają warunków domowej kwarantanny policja prowadzi postępowanie o wykroczenie z art. 116 kw, dotyczące nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę, odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją. W takim przypadku osoba może zostać ukarana grzywną w wysokości nawet  5 tys. zł.

Niezależnie od tego, policjanci przekazują informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć na winnych grzywnę w wysokości do 30 tys. zł.

Fot. KPP w Głogowie

Dodaj komentarz