Ziemia Lubińska zbroi się na wiosnę

Dopiero w pierwszym tygodniu kwietnia ruszą rozgrywki 3 ligi kobiet. LUKS Ziemia Lubińska Czerniec przygotowuje się do drugiej rundy sezonu bardzo intensywnie, realizując swoje założenia podczas turniejów futsalowych. Powoli też krystalizuje się kadra, w której znalazło się już 7 nowych zawodniczek.

W dniach 6-7 kwietnia zostanie rozegrana 10. kolejka 3 dolnośląskiej ligi kobiet w piłce nożnej. Podopieczne Janusza Przybyło na inauguracje rundy wiosennej podejmą zespół Piast Nowa Ruda, z którym wygrały w listopadzie aż 5:0. Choć rywalki LUKS-u zamykają ligową tabelę to podczas okresu przygotowawczego dużo może się zmienić. Jak podkreśla szkoleniowiec lubinianek, nigdy nie lekceważą przeciwniczek. – Gramy pierwszy mecz w Lubinie. Mamy jeszcze sporo czasu do tego wydarzenia. Teraz ten czas feryjny, a w nim kilka dziewcząt wyjechało z miasta. Pozostałe trenują. Później należy popracować na sali – podkreśla Janusz Przybyło, szkoleniowiec LUKS Ziemi Lubińskiej Czerniec.

Na chwilę obecną LUKS Ziemia Lubińska Czerniec ma za sobą sporo turniejów na sali, ale przed nimi sparingi na trawie. – Musimy odpowiednio zabezpieczyć mecze kontrolne. Trzeciego marca gramy z AZS II Wrocław. Dziewiątego marca mamy mieć zarezerwowane sztuczne boisko Zagłębia Lubin i tam zagramy z Jelenią Górą, a szesnastego marca z Ostrowem Wielkopolskim i trzydziestego marca zagramy w Grodzisku Wielkopolskim i ruszamy z ligą – dodaje trener. Obecnie kadra liczy ponad 30 dziewcząt. Dzięki temu trenerzy mogą rotować składem i zawodniczki sprawdzają się w jednym czasie w kilku turniejach.

Dodaj komentarz

*

code