Zespół z Trójmiasta lepszy do Lisów

Trzecia seria spotkań siatkarskiej PlusLigi zastała ekipę Pawła Ruska w Gdańsku. Tam, zmierzyli się z zespołem Igora Juricica, który w trzech setach ograł Miedziowych.

Już w pierwszym secie gospodarze mocno zaznaczyli swoja dominację, znakomitą grą na zagrywce. Dwa pierwsze punkty zdobył atakujący Bartłomiej Bołądź, a na 3:0 podwyższył asem Lukas Kampa. Dla Lisów pierwsze trafienie przy stanie 3:1 zdobył Remigiusz Kapica. Po chwili środkowy Paweł Pietraszko zmniejszył stratę do stanu 3:2, jednak za chwilę błąd własny Cuprum dał punkt gospodarzom, którzy w tym secie nie oddali prowadzenia, wygrywając 25:16. W drugiej części meczu dwa pierwsze punkty po bloku zdobył Kapica. Na 0:3 podwyższył Moustapha M’Baye, al gospodarze zaczęli odrabiać straty. Choć miejscami było na przewagi, albo zespoły osiągały stan remisowy to jednak górę wzięli gospodarze, wygrywając 25:21. Kolejny set to dosyć szybkie osiągnięcie prowadzenia Trefla. Podopieczni Igora Juricica nie oddali go do końca meczu, wygrywając 3:0.

Lisy najbliższe spotkanie rozegrają w Hali RCS już 15 października tj. w sobotę o godzinie 20.30. Ich rywalem będzie zespół Asseco Resovia Rzeszów.