Zebrali ponad 162 kg słodyczy (FOTO)

Ponad 162 kilogramy słodyczy zebrali złotoryjscy wolontariusze w ramach akcji: „Dzień Dziecka z Fundacją ANIMUS”. To rekord w dotychczasowych zbiórkach organizowanych przez fundację. Słodkości trafią do potrzebujących dzieci.

Robiąc w minionym tygodniu zakupy w Lidlu i Stokrotce można było spotkać wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Złotoryi oraz wolontariusze Fundacji ANIMUS. Złotoryjanie po raz kolejny udowodnili, że maja gołębie serca.

Podczas tegorocznej zbiórki padł rekord. Zebrano aż 162,71 kg słodyczy, co w przeliczeniu na batoniki to aż o 250 sztuk więcej niż w roku ubiegłym. Wśród podarowanych słodkości znalazły się m.in. czekolady, żelki, batony, wafle, ciastka, chrupki, cukierki, chałwa i wiele innych.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy w tych dniach wrzucili do „zbiórkowych” wózków swoją słodką cegiełkę. Była to oznaka ogromnej życzliwości i dobrego serca – mówi Łucja Marchaj-Miller Prezes Zarządu.

– Cieszymy się, że tych osób było aż tak wiele. Mamy nadzieję, że w nasze kolejne akcje ludzie dobrej woli będą się tak chętnie włączać jak w tą zbiórkę. Dziękujemy pani Aleksandrze Rogulskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Złotoryi za piękne przygotowanie wolontariuszy do akcji – dodaje Łucja Marchaj-Miller.

.

Fot. Fundacja Animus

Dodaj komentarz

*

code