Opublikowany: pon, Kwi 6th, 2020

Ze spacerów wrócili z mandatami

26 osób, które nie przestrzegały obowiązujących Polaków restrykcji, ukarali polkowiccy policjanci tylko w miniony weekend.

Od kilku dni w całym kraju policjanci i strażnicy miejscy sprawdzają, w jakim celu Polacy wychodzą z domów i czy idąc ulicą, stosują się do obecnych nakazów, związanych z epidemią koronawirusa. Przede wszystkim dotyczy to konieczności utrzymywania minimum dwumetrowej odległości między pieszymi, zakazu wstępu do parków, skwerów i – od piątku – lasów, a także przepisu mówiącego, że niepełnoletni mogą wychodzić z domów tylko w towarzystwie dorosłych.

Okazuje się jednak, że dostosowanie do tych reguł jest dla wielu obywateli trudne, co pokazują m.in. weekendowe policyjne statystyki z Polkowic.

– W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci podjęli czynności służbowe wobec 26 osób, które w różnych okolicznościach w sposób rażący naruszyły obowiązujące normy prawne związane z wprowadzonym stanem epidemii – informuje sierżant sztabowy Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

25 osobom policjanci wręczyli mandaty, jedna osoba stanie przed sądem. Mandaty za łamanie poszczególnych ograniczeń związanych z epidemią wynoszą od 20 do 500 zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..