Ze smartfonem taniej za parking

parkometr Złotoryja (2)Spore ułatwienie wprowadził złotoryjski ratusz dla kierowców parkujących w płatnych strefach w centrum miasta. Brak drobnych w portfelu nie będzie już problemem.

Teraz kierowcom wystarczy telefon z dostępem do Internetu i zainstalowaną aplikacją, dzięki której można zapłacić bezgotówkowo. Jest to też tańsze rozwiązanie niż zapłata parkometrem.

Parkując na płatnych miejscach w Złotoryi wciąż możemy płacić za postój tradycyjnym sposobem, czyli gotówką w parkometrze. Chcąc natomiast skorzystać z nowej formy płatności wystarczy pobrać na telefon darmową aplikację moBILET, a następnie zasilić konto przelewem i skonfigurować ustawienia. Po zaparkowaniu w płatnej strefie należy wejść w telefonie w opcję „parkowanie” i określić czas postoju. Wtedy z konta zostanie pobrana odpowiednia kwota, a informacja o tym automatycznie trafi na smartfon obsługiwany przez parkingową.

mobilet naklejki (2)Mobilna technologia to w tym przypadku nie tylko wygoda, ale i oszczędność. Po przekroczeniu pierwszej godziny postoju, rozpocznie się naliczanie minutowe. Zatrzymujący się na złotoryjskich ulicach kierowcy zapłacą więc tylko za czas faktycznie spędzony na płatnym parkingu.

W siedzibie złotoryjskiej Straży Miejskiej przy ul. Rynek 42 można pobrać naklejki na przednia szybę samochodu, informujące o tym, że kierowca używa systemu moBILET. Kierowcy, którzy zapłacili bezgotówkowo, a nie będą mieli takiej naklejki, nie zostaną ukarani za brak opłaty parkingowej, ponieważ podczas kontroli skanowane są numery rejestracyjne wszystkich pojazdów i system nie pozwoli na wystawienie dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz

*

code