Zdrój wody pitnej na polkowickim w Rynku

Urządzenie jest już zamontowane przy polkowickim ratuszu. Niebawem, po załatwieniu ostatnich formalności, można już będzie skorzystać ze zdroju wody pitnej.  

Jak podkreśla Jacek Kaszuba, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Miejskiej w Polkowicach, zdroje wody pitnej są przykładem dbałości o środowisko naturalne oraz wyznacznikiem ekologicznych rozwiązań. Dystrybuują wodę wodociągową w sposób ciągły i higieniczny w przestrzeni publicznej.

– Myślę, że to dobry pomysł, coraz częściej słychać o takich zdrojach w miastach, na przykład podobny jest w Głogowie – powiedziała nam jedna z mieszkanek miasta.

Przypomnijmy, że o jakość polkowickiej wody, a konkretnie o picie kranówki, pytaliśmy pracowników PGM podczas kwietniowego Festiwalu Ziemi.

– Jest zdatna do picia i można ją bezpośrednio z kranu bezpiecznie spożywać – zapewniała wtedy Justyna Dziedzic-Mazur, kierownik Laboratorium w PGM, która już podczas tej imprezy wspominała o trzech zewnętrznych źródełkach zdrowej wody, jakie mają powstać w mieście.

Gdzie będą dwa kolejne, tego na razie nie wiadomo. Dodajmy, że podobne źródełka już od pewnego czasu funkcjonują w polkowickich szkołach.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..