Opublikowany: pt, Maj 29th, 2020

Zdradziły go zaczerwienione oczy

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali 35-letniego kierowcę bmw, który prowadził pojazd, będąc pod wpływem narkotyków. Uwagę funkcjonariuszy przykuły zaczerwienione oczy mężczyzny.

To miała być rutynowa kontrola. Funkcjonariusze patrolujący ul. Piastowska w Legnicy zatrzymali bmw, za kierownicą którego siedział 35-letni jaworzanin. W trakcie kontroli dokumentów mężczyzny mundurowi zwrócili uwagę na jego zaczerwienione oczy, podejrzewając, że może być on pod wpływem narkotyków. Potwierdzić to miał przeprowadzone badanie narkotestem.

– Już po chwili test na zawartość narkotyków zabarwił się i wykazał, że kierowca on pod wpływem środków odurzających. W trakcie przeszukania 35-latka oraz jego pojazdu, policjanci ujawnili plastykowe opakowanie, w którym znajdowała się marihuana. Z zabezpieczonej substancji można by było uzyskać, ponad 40 porcji handlowych tego narkotyku – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mieszkaniec Jawora został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

– W świetle obowiązującego prawa, za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających, kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata – dodaje rzeczniczka.

Fot. KMP w Legnicy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..