zDolne NGO nagrodzone

Po raz ósmy już wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych dolnośląskich organizacji pozarządowych w ramach konkursu zDolne NGO. Uroczysta gala odbyła się w Dolnośląskim Centrum Filmowym i uczestniczył w niej wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Wyróżnienia wręczano w dwóch kategoriach: dla organizacji działających na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami oraz dla organizacji działających na rzecz aktywizacji społecznej osób z niepełnosprawnościami. Celami konkursu są przede wszystkim promocja działań organizacji pozarządowych, zwiększanie prestiżu nagrodzonych organizacji oraz promocja wypracowanych przez nie dobrych praktyk.

– Zależy nam na zachęcaniu do aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnościami – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Wśród kryteriów, według których przyznawane były wyróżnienia są m.in.:
– nowatorstwo i innowacyjność podjętych działań, a także ich trwałość i cykliczność
– umiejętność pozyskiwania środków finansowych i umiejętność podejmowania współpracy z partnerami biznesowymi, społecznymi i samorządami
– zaangażowanie społeczności lokalnych w prowadzone działania

Nagrodzeni w Konkursie zDolne NGO

Kategoria I: Organizacje pozarządowe działające na rzecz aktywizacji społecznej osób
z niepełnosprawnościami:

1. Fundacja Promyk Słońca – laureat
2. Fundacja Przystań w Ścinawie – wyróżnienie
3. Fundacja Imago- wyróżnienie
4. Stowarzyszenie Amazonek i Osób Z Chorobą Nowotworową w Zgorzelcu – wyróżnienie

Kategoria II: Organizacje pozarządowe działające na rzecz aktywizacji zawodowej osób
z niepełnosprawnościami:

1. Fundacja Eudajmonia – laureat
2. Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych – wyróżnienie

Wyróżnienie specjalne:
Stowarzyszenie Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe szanse” działającego w Ramach Cechu Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

źródło: UMWD

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..