Opublikowany: sob, Cze 3rd, 2017

Zbiórka elektrośmieci w Legnicy ruszy po weekendzie

Chcesz się pozbyć starej kanapy, szafy, pralki, lodówki czy grzejników? Od poniedziałku do soboty, 5-10 czerwca, w mieście trwać będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To szansa, by pożegnać zalegające w naszych domach uciążliwe śmieci, nic za to nie płacąc.

W ciągu najbliższego tygodnia będzie można skorzystać z akcji, którą władze miasta organizują sześć razy w roku. Każdego dnia właściciele śmieci o dużych gabarytach, ale i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będą mogli wystawić je przed posesję czy odłożyć w zasiekach śmietnikowych, do godz. 10. Właściciele garaży mogą zostawić zbędny sprzęt przy wjeździe na teren zespołów garażowych, a użytkownicy ogródków działkowych – przy zasiekach śmietnikowych. Co zniknie z tych miejsc w ramach zbiórki?

Do śmieci wielkogabarytowych urzędnicy zaliczają stoły, szafy, krzesła, sofy, dywany, wózki dziecięce, materace, itp. Z kolei na liście przyjmowanego sprzętu są m.in. chłodziarki, zamrażarki, pralki, suszarki, zmywarki, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, komputery, laptopy, faksy, telefony komórkowe, odbiorniki radiowe, wiertarki, piły czy maszyny do szycia.

Akcja nie jest skierowana do osób, które chcą się pozbyć części budowlanych i sanitarnych, jak deski, belki, panele, ramy okienne, grzejniki, płytki, opony, motorowery, kosiarki spalinowe, odpady remontowe i ogrodowe. Te należy przekazywać do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Rzeszotarskiej 1 oraz ul. Nowodworskiej 48.

Przedstawiciele magistratu przypominają, by śmieci wystawiać w miejscach, do których będzie mógł dojechać samochód odbierający je. Należy przy tym pamiętać, by nie blokowały one przejazdów czy miejsc parkingowych.

Akcja będzie trwać przez najbliższy tydzień na terenie sześciu rejonów Legnicy, w godz. 10-17. Aktualny podział miasta można znaleźć w internecie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..