Opublikowany: pon, Kwi 8th, 2019

Zbiorą od mieszkańców kłopotliwe śmieci

Już za kilka dni na terenie gminy Świerzawa ruszy zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Czego będzie można się pozbyć i kiedy pod naszymi domami pojawi się transport niechcianych odpadów?

– W trakcie trwania zbiórki wszystkie odpady muszą być wystawione w dniu poprzedzającym odbiór. Te, które zostaną wystawione po tym terminie nie będą odbierane – informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Świerzawie.

Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach na śmieci. Do tej grupy odpadów zaliczamy m. in. meble, wykładziny, dywany, ramy okienne drewniane i plastikowe, drewno opakowaniowe typu palety, stoły, krzesła, szafy, tapczany, materace, lodówka, pralka itp. o dużych gabarytach.

Niechciane odpady powinny zostać umieszczone w rejonie pojemników na odpady zmieszane, przy danej  nieruchomości. Nie będą zbierane następujące odpady: gruz, kamienie, odzież, lekarstwa, szkło, materiały budowlane, opakowania po farbach, olejach itp., odpady pochodzące z warsztatów rzemieślniczych, opony z ciągników rolniczych i samochodów ciężarowych, części samochodowe, odpady zawierające azbest  (np. eternit) i inne niebezpieczne nie wymienione (np. papa, styropian), świetlówki, zmieszane odpady komunalne, odpady selektywne (odpady szklane i plastikowe), odpady powstałe w wyniku prowadzonej działalności przez podmioty gospodarcze.

Harmonogram odbioru odpadów wielkogabarytowych w gminie Świerzawa:

15.04.2019: Gozdno, Biegoszów, Nowy Kościół
16.04.2019: Rząśnik, Sokołowiec, Sędziszowa, Różana
17.04.2019: Lubiechowa, Janochów, Radzyń, Podgórki
18.04.2019: Dobków, Stara Kraśnica , Jurczyce
19.04.2019: Świerzawa, Rzeszówek

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..