Opublikowany: czw, Paź 17th, 2019

Zbiorą elektrośmieci w gminie Chojnów

Niebawem mieszkańcy gminy Chojnów będą mogli bezpłatnie pozbyć się zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zbiórka rusza w poniedziałek, 21 bm., i potrwa przez dwa dni.

Mieszkańcy gminy będą mogli pozbyć się niechcianego sprzętu, zostawiając go w wyznaczonych do tego miejscach w poszczególnych wsiach.

– Elektrośmieci zostaną odebrane nieodpłatnie przez wyspecjalizowaną firmę. Zachęcamy zatem do posprzątania pomieszczeń i pozbycia się niepotrzebnych, zużytych przedmiotów – informuje wójt gminy Andrzej Pyrz. – Cyklicznie przeprowadzana akcja ma za zadanie stworzyć efektywny i funkcjonalny system zbierania elektrośmieci oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród naszych mieszkańców – dodaje.

Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym urządzenia, których działanie uzależnione jest od dopływu prądu elektrycznego lub od obecności pól elektromagnetycznych, poddawane są obowiązkowi zbierania, odzysku i recyklingu. Oznacza to, że wszystkie pralki, zmywarki, chłodziarko-zamrażarki, urządzenia klimatyzacyjne, mikrofalówki, odkurzacze, żelazka, tostery, a nawet świetlówki kompaktowe, po okresie użytkowania nie mogą zostać tak po prostu wyrzucone do śmieci. Powinny trafić do punktów odbioru odpadów elektrycznych, gdzie zostaną poddane procesowi recyklingu lub unieszkodliwiania.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..