Opublikowany: czw, Wrz 26th, 2019

Kto zbierze najwięcej żywności w Głogowie?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie zachęca miejscowe przedszkola i szkoły do zbiórki długoterminowej żywności i przekazywania jej Głogowskiemu Stowarzyszeniu “Otwarte Drzwi”. Inicjatywa MOPS-u to konkurs, co oznacza, że dla najaktywniejszej placówki przewidziano nagrodę.

Akcja jest związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem. Jak tłumaczą przedstawiele Ośrodka, celem akcji jest zaprezentowanie dzieciom oblicz ubóstwa i podkreślenie roli każdego z nas w budowaniu gestów solidarności z najbardziej potrzebującymi.

W konkursie mogą wystartować placówki oświatowe: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe. Ich rola będzie polegać na organizowaniu zbiórek i przekazaniu długoterminowego pożywienia Głogowskiemu Stowarzyszeniu “Otwarte Drzwi”. Zebrana żywność ma służyć lokalnej społeczności i trafić do społecznych lodówek.

Ważenie zebranych produktów zaplanowano na dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem, 17 października, w godz. od 12 do 17. Dla najaktywniejszej szkoły przewidziano voucher w postaci warsztatów tanecznych – maraton Zumba z Kasią Pitoń, z kolei przedszkole może liczyć na voucher strefy animacji (konkursy sprawnościowe, dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, gry logiczne).

Kontakt dla zainteresowanych placówek: Anna Mazurkiewicz Zespół ds. Rodziny i Działań Środowiskowych MOPS tel. 76 727-65-32.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..