Zbierają datki na leczenie młodej polkowiczanki chorej na raka

Trwa publiczna zbiórka „RAK Wspak – Pomoc dla Patrycji”, która ma wesprzeć leczenie 29-letniej mieszkanki Polkowic chorującej na inwazyjnego raka płaskonabłonkowego. Specjalna puszka, do której można wrzucać datki, wystawiona jest w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Niedawno u Patrycji Ryczkowskiej zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Jest to rodzaj niebezpiecznego raka płaskonabłonkowego inwazyjnego, który powoduje przerzuty na inne narządy. Obecnie młoda polkowiczanka jest pod opieką Kliniki Onkologicznej w Poznaniu i przyjmuje chemioterapię. Jej leczenie wymaga też przyjmowania drogich leków, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W Polkowicach zawiązał się komitet społeczny „RAK Wspak – pomoc dla Patrycji”, który rozpoczął zbiórkę publiczną w przychodni przy ul. Kominka.

– Specjalna puszka ustawiona jest w holu głównym, przy rejestracji – informuje Mariola Kośmider, dyrektor PCUZ. – Zachęcam wszystkich do wsparcia zbiórki „Rak Wspak – pomoc dla Patrycji”. W ten sposób możemy razem szybko zorganizować się i pomóc.

Specjalnie dla Patrycji prowadzona jest już zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/dcgb5g).

Szczegółowe informacje dostępne są na facebookowym profilu RAK Wspak – pomoc dla Patrycji (https://web.facebook.com/RAK-Wspak-pomoc-dla-Patrycji-1947182972014326/?_rdc=1&_rdr).

Wspomniana zbiórka publiczna zgłoszona jest w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem: 2018/4169/KS.

Fot. PCUZ

Dodaj komentarz