Zarzuty dla sprawcy śmiertelnego potrącenia

Odpowie, m.in. za śmiertelnie potrącenie i kradzież samochodu z terenu Niemiec. Łukasz K. usłyszał zarzuty. Do zdarzenia doszło 21 listopada ub. roku na drodze krajowej 331 pomiędzy Parchowem a Polkowicami. Oprócz mężczyzny , który jest w areszcie najbliższe miesiące za kratami spędzi również jego kolega Dominik B.

Łukasz K. potrącił śmiertelnie pracownika firmy która robiła remont na DW 331. Wracał kradzionym samochodem z Niemiec. Jechał zbyt szybko i w trakcie omijania śmiertelnie potrącił mężczyznę, potem uderzył w drzewo. Uciekł z miejsca wypadku. 4 dni później został zatrzymany we Wrocławiu.

 Łukasz K. odpowie, m.in. również za kierowanie autem mimo orzeczonego zakazu Przed sądem stanie także wspólnik Łukasza G, który brał udział w kradzieży auta i przewożeniu go do Polski

 Oskarżeni to recydywiści, Łukasz K. zakład karny opuścił tydzień przed tym jak śmiertelnie potrącił mężczyznę. Zarzuty usłyszały także 2 inne osoby powiązane z oskarżonymi, one pozostają jednak na wolności.

Andrzej L.,odpowie za posiadanie amfetaminy oraz podrobienie umowy sprzedaży samochodu. Ewelinę S., którą prokurator oskarżył o utrudnianie postępowania oraz składanie  fałszywych zeznań. 

Dodaj komentarz