Zarzuty dla rodziców Szymonka (WIDEO)

Legnicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa 6-miesięcznego Szymona. Dariusz P., ojciec chłopca, jest oskarżony o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim ze szczególnym okrucieństwem. Jego matka, Monika M., o znęcanie się nad chłopczykiem i narażenie go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Jak ustalili śledczy, od chwili narodzin Monika M. nie opiekowała się należycie chłopcem. Wraz z partnerem nadużywała alkoholu. Zdarzało sie, że wychodziła z mieszkania pijana, zostawiając niemowlę pod opieką pijanego Dariusza P. Tak było 5 grudnia, w przeddzień tragedii. Jak ustalili śledczy, od kilku dni mężczyzna bił Szymona po całym ciele, powodując m.in. śmiertelne obrażenia główki. Po jednym z ciosów chłopczyk wypadł z jego rąk na twarde podłoże.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Śledczy ustalili także, że pijana Monika M. krzyczała na dziecko używając wulgarnych słów, potrząsała nim i zostawiała bez opieki. Jak się okazało, w przeszłości urodziła kilkoro dzieci – każde z innym partnerem. W każdym przypadku została pozbawiona praw rodzicielskich. W przypadku najmłodszego, Szymonka, do tego nie doszło. W październiku ub.r. sąd ustanowił nadzór kuratora. Rodzi się pytanie, czy tej tragedii można było uniknąć.

Postępowanie o którym mowa jest na etapie początkowym. Natomiast rodzicom zmarłego chłopca grozi teraz długa odsiadka. Dariuszowi P., który był już karany, od 12 lat do dożywocia. Monice M. – kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

*

code