Zarząd powiatu głogowskiego z absolutorium

Jest absolutorium dla zarządu powiatu głogowskiego. Decyzja w tej sprawie zapadła podczas ostatniej sesji. Głosowanie nie było jednak jednomyślne.

Za pozytywnym skwitowaniem starosty i jego współpracowników zagłosowało 14 radnych rządzącej w powiecie koalicji. Przeciwko było 7 radnych opozycyjnych. Choć strona formalna wykonanego w ubiegłym roku budżetu nie wzbudziła ich wątpliwości to znalazło się kilka innych powodów, dla których nie zdecydowali się poprzeć wniosku o udzielenie zarządowi absolutorium. Wśród nich radni z Prawa i Sprawiedliwości wymieniali zlikwidowanie w ubiegłym roku przez starostę funduszu kryzysowego i przesunięcie środków na płace dla pracowników urzędu oraz złą współpracę zarządu z opozycją, która przejawia się między innymi opieszałością w odpowiadaniu na interpelacje. Sam zarząd do krytyki radnych opozycji podszedł jednak ze spokojem. Zdaniem starosty powiatu głogowskiego – każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, ale radnym zabrakło poważnych argumentów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..