Zapuszczają wąsy dla jaj! (WIDEO)

MKS Zagłębia Lubin S.A. wraz z Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie biorą udział w akcji Movember, która polega na zapuszczaniu wąsów, mających prowokować do dyskusji na temat nowotworów jąder i prostaty oraz uświadamiać jak ważne są profilaktyczne badania. Ambasadorami akcji w tym roku zostali: bramkarz Zagłębia Lubin Marcin Schodowski oraz Kamil Polak-Salomon z lubińskiego RCS-u.

Jak co roku, w okolicach listopada, mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy, aby sprowokować społeczeństwo do rozmowy o raku jąder i prostaty. W ten sposób organizatorzy kampanii Movember chcą uświadomić, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.

Szczypiorniści Zagłębia Lubin już po raz kolejny dołączyli do tej akcji. Wąsy zapuszczali już: Stanisław Gębala, Roman Chychykalo i Krzysztof Pawlaczyk. Tym razem nad zarostem postanowił popracować brakarz Zagłębia, najlepszy golkiper PGNiG Superligi poprzedniego sezonu – Zawsze chętnie bierzemy udział w tego typu akcjach. Tym razem chcemy uświadomić wszystkich mężczyzn jak ważne są badania profilaktyczne. Od początku zapuszczam wąsy i powoli zaczynam się do nich przyzwyczajać. Najważniejsze jednak, żeby nasza akcja dotarła do jak największej ilości osób – mówi Marcin Schodowski, który w nowej odsłonie wystąpił już podczas ostatniego meczu ligowego z Orlen Wisłą Płock.

Do akcji wraz z drużyną szczypiornistów dołączył lubiński RCS z ramienia którego ambasadorem Movember został Kamil Polak-Salomon – Panowie w tym miesiącu mamy zapuszczamy wąsy dla jaj! Nie jest to żart, a początek kampanii, która ma na celu uświadomić Was wszystkich, jak ważne są badania profilaktyczne. Dbajcie o siebie! – mówi Kamil Polak-Salomon. – W ubiegłym miesiącu zachęcaliśmy kobiety do badań profilaktycznych, tym razem zachęcamy do tego wszystkich panów. Należy pamiętać, aby badać się cały rok! – dodaje.

Kampania Movember, ma na celu walkę z rakiem jąder i prostaty u mężczyzn. Organizatorem akcji jest Fundacja Kapitan Światełko.

Dodaj komentarz

*

code