Zapraszają na pokaz? Zgłoś to urzędnikom

Miejski rzecznik konsumentów w Legnicy apeluje do mieszkańców, by wsparli akcję skierowaną przeciwko nieuczciwym firmom, które mamią klientów ekskluzywnymi towarami po okazyjnej cenie. Choć część miejscowych hotelarzy i restauratorów zadeklarowała, że nie będzie wynajmować swoich pomieszczeń w tym celu, nad Kaczawą wciąż odbywają się pokazy połączone ze sprzedażą.

Garnki, pościel czy sprzęt elektroniczny – wszystko to można kupić po okazyjnej cenie, w trakcie pokazów organizowanych najczęściej w hotelach i restauracjach. W Legnicy uwagę na działalność firm, które prosperują dzięki klientom zapraszanym na pokazy przez telefon zwrócił miejski rzecznik konsumentów. Co cieszy, odzew na jego apele pojawił się szybko, a grupa miejscowych przedsiębiorców, którzy wsparli działania w ramach firmowanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów “poznaj swojego kontrahenta”, stale rośnie. Nie wszyscy przyłączyli się jednak do przedsięwzięcia. A skoro w mieście wciąż są miejsca, w których nieuczciwe firmy mogą spotkać się ze swoimi klientami, telefony od przedstawicieli organizatorów spotkań wciąż dzwonią.

Tomasz Strojek

W magistracie postanowili więc ponownie zwrócić się do legniczan. Tym razem z prośbą, by zgłaszali organom ścigania wszystkie przypadki zaproszeń telefonicznych. W szczególności, gdy firma nie wskazuje jasno źródła posiadania danych osobowych.

– Zachęcam mieszkańców Legnicy do aktywności i interwencji w zakresie posiadanych uprawnień omówionych w apelu, co na pewno poskutkuje że firmy pokazowe będą omijać szerokim łukiem Legnicę. We wskazanych zakresach deklaruje jako miejski rzecznik konsumentów pomoc merytoryczną w zgłoszeniach zarówno do organów ścigania, jak również składaniu interwencji do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – informuje Tomasz Strojek.

Warto pamiętać, że przetwarzanie danych, których przetwarzanie nie jest dopuszczalne lub w sposób nieuprawniony jest przestępstwem.

Dodaj komentarz

*

code