Opublikowany: sob, Kwi 18th, 2020

Zapłacą po 5 tys. zł. To kara za złamanie kwarantanny

Kwarantanny należy bezwzględnie przestrzegać. Ostatnio boleśnie przekonało się o tym dwoje mieszkańców powiatu polkowickiego, którzy za rażące łamanie obowiązujących przepisów epidemicznych zostali ukarani grzywnami po 5 tys. złotych każda. Oprócz tego mężczyźni będą musieli się tłumaczyć przed sądem za kierowanie pojazdami pod wpływem narkotyków. 

Od 1 kwietnia obowiązuje szereg obostrzeń, za łamanie których możemy zostać ukarani. Policjanci mogą nałożyć na nas mandat karny w wysokości do 500 złotych, funkcjonariusze sporządzają również wnioski do sądu o ukaranie. Natomiast sanepidy otrzymały nowe uprawnienia, które dają im możliwość nałożenia na nas kary administracyjnej nawet do 30 tysięcy złotych.

– W związku z rażącymi przypadkami naruszenia obowiązków nałożonych na osoby odbywające kwarantannę oraz niestosowania się do przepisów mających na celu ograniczenie epidemii COVID-19 policja przekazuje informacje do służby sanitarnej, a ta dyscyplinuje osoby poprzez nakładanie kar finansowych – tłumaczy starszy sierant Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Tym razem za nieprzestrzeganie przepisów związanych z zakazem przemieszczania się karami administracyjnymi w wysokości 5 tysięcy złotych zostali ukarani 24-letni mieszkaniec gminy Polkowice oraz 30-letni mieszkaniec gminy Grębocice. Obaj mieszkańcy powiatu polkowickiego odpowiedzą ponadto za kierowanie pojazdami w stanie pod wpływem narkotyków.

– Przypominamy i apelujemy do mieszkańców, aby bez potrzeby nie opuszczali swoich miejsc zamieszkania oraz zadbali o życie i zdrowie swoje oraz osób z najbliższego otoczenia. Ostrożność i rozsądek oraz bardzo potrzebne obecnie nasze zdyscyplinowanie jest w stanie zahamować rozwój epidemii. Pamiętajmy o tym i pozostańmy w domach – chrońmy życie! – dodaje rzecznik polkowickiej policji.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..