Opublikowany: pt, Sie 10th, 2018

Zapalił “trawkę”, bo stracił prawo jazdy

Fot. Ilustracyjna

Nawet dwa lata za kratami może spędzić 27-latek, któremu policjanci najpierw zabrali prawo jazdy, by trzy godziny później zauważyć go… za kierownicą. Okazało się, że między spotkaniami z funkcjonariuszami mężczyzna zapalił “trawkę”, by – jak przyznał – ukoić nerwy.

Policjanci z legnickiej drogówki natknęli się na nieodpowiedzialnego kierowcę na terenie miasta. Mężczyzna pędził swoim bmw 105 km/h. Konsekwencje były nieuniknione – za dwukrotne przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym 27-latek stracił prawo jazdy na trzy miesiące i musiał zapłacić mandat.

Jak się okazało, ten sam samochód funkcjonariusze zauważyli niespełna trzy godziny później na ul. Batorego. Za kierownicą siedział także ten sam kierowca.

– Funkcjonariusze podczas sprawdzania dokumentów usłyszeli od kierującego, że nie ma przy sobie prawa jazdy ponieważ dwie godziny temu zostało mu zatrzymane za prędkość – relacjonuje mł. asp. Jagoda Ekiert z legnickiej policji. – W trakcie rozmowy z 27-latkiem policjanci zwrócili uwagę na jego szklane oczy, rozkojarzenie oraz trzęsące ręce. Z uwagi na podejrzenie, że mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu lub narkotyków w pierwszej kolejności przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało, że był trzeźwy – dodaje funkcjonariuszka.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie badania kierowca bmw oświadczył, że po pierwszym spotkaniu z mundurowymi zapalił skręta z marihuany, by odreagować.

– Narkotest potwierdził słowa 27-latka i wykazał obecność w organizmie środków odurzających w postaci marihuany. Mężczyźnie odholowano pojazd i udano się do szpitala na pobranie krwi do dalszych badań – uzupełnia mł. asp. Ekiert.

Za jazdę w stanie po zażyciu środków odurzających 26-latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..