Opublikowany: wt, Kwi 7th, 2020

Zapachniało gazem – winni budowlańcy (FOTO, WIDEO)

Rogatki Jawora w kierunku Bolkowa to wielki plac budowy. Powstaje tam osiedle domków jednorodzinnych administracyjnie należących do gminy Paszowice. Podczas prac ziemnych uszkodzona została nitka doprowadzająca gaz. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

Podczas wykonywania prac ziemnych koparka uszkodziła rurę doprowadzającą do osiedla gaz. Doszło do wycieku. Budowlańcy natychmiast wezwali służby i powiadomili mieszkańców. Na powstającym osiedlu sporo domów jest dopiero w budowie, te już zamieszkane należało opuścić ze względów bezpieczeństwa. Zapach ulatniającego się gazu był wyczuwalny w promieniu kilkudziesięciu metrów. Na miejscu szybko zjawiło się pogotowie gazowe. Specjaliści zakręcili główne zawory i przystąpili do usuwania awarii. Po kilkunastu minutach mieszkańcy wrócili do domów. Na ponowne włączenie gazu będą musieli poczekać.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..