Zamknięte granice. Można je przekroczyć tylko w niektórych miejscach

Od północy obowiązuje rozporządzenie uszczelniające polskie granice. Na Dolnym Śląsku można je przekroczyć tylko w trzech miejscach.

Jędrzychowice na granicy polsko-niemieckiej oraz Jakuszyce i Kudowa Słone między Polską a Czechami – to jedyne punkty w naszym województwie, w których Polacy mogą wyjechać z kraju lub do niego wrócić.

Zniesienie swobodnego ruchu przez granicę z Niemcami sprawiło, że w punkcie w Jędrzychowicach powstał już długi zator. Około godz. 7 korek miał już cztery kilometry.

Szczegółowe informacje na temat miejsc, w których można przekraczać granicę z Polską, znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Dopuszczalny ruch osobowy na granicy dotyczy nie tylko aut osobowych, ale również busów i autobusów. Dzięki temu przebywający za granicą Polacy będą mogli wrócić do kraju. Zostaną poddani kontroli sanitarnej i zarejestrowani, podobnie jak osoby podróżujące autami osobowymi. Otrzymają także informację o obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie. Kwarantanna nie obejmie kierowców – informuje MSWiA.

Obostrzenia nie dotyczą transportu towarowego, nie ma więc ryzyka, że w sklepach zabraknie produktów.

Tymczasowa kontrola graniczna ma potrwać do 24 marca, ale ogłaszając te obostrzenia premier Mateusz Morawiecki zastrzegł, że okres ten może zostać przedłużony.

Fot. GDDKiA o/Wrocław

Dodaj komentarz