Kto zajmie się miejskimi rowerami?

Legnicki magistrat ogłosił przetarg na wybór firmy, która będzie obsługiwać system Legnickiego Roweru Miejskiego. Miasto chce rozwijać projekt, by już w 2020 r. mieszkańcy mogli korzystać z 14 stacji ze 168 stojakami rowerowymi.

Ratusz ogłosił już przetarg na wybór firmy. Umowa ma obowiązywać przez trzy lata. Zadaniem wybranego operatora będzie m.in. wdrożenie systemu, bieżące zarządzanie systemem, pobieranie opłat, obsługę użytkowników, a także serwis, magazynowanie i konserwację wszystkich urządzeń. Zgodnie z warunkami przetargu, LRM ma ruszyć 16 kwietnia i funkcjonować do 30 listopada.

– System LRM w 2018 roku ma składać się z 11 stacji rowerowych wyposażonych w 11 terminali z panelem informacyjnym i sterującym, 132 stojaków, średnio 12 na każdej stacji, 88 rowerów standardowych znajdujących się w stałej eksploatacji oraz 2 rowery zapasowe plus dodatkowo 5 rowerów dziecięcych wraz z 5 stojakami oraz 5 tandemów – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – W 2019 i 2020 roku system ma liczyć 14 stacji rowerowych wyposażonych w 14 terminali z panelem informacyjnym i sterującym, 168 stojaki rowerowe, średnio 12 stojaków na każdej stacji, 112 rowerów standardowych znajdujących się w stałej eksploatacji oraz 2 rowery zapasowe plus dodatkowo 5 rowerów dziecięcych oraz 5 tandemów – dodaje.

Biorąc pod uwagę plany magistratu, system ma się dynamicznie rozwijać. Przypomnijmy, że gdy ruszył, dwa lata temu, do dyspozycji mieszkańców oddano 64 rowery na ośmiu stacjach oraz pięć dziecięcych dwukołowców. W ciągu siedmiu miesięcy system odnotował prawie 40 tys. wypożyczeń.

Dodaj komentarz

*

code