ZAGRODNO. Psi maraton wokół zamku

V GDT-cropRusza V edycja Gold-Dogtrekking. W długodystansowym spacerze biorą udział psy oraz ich właściciele. Organizator, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Koło w Złotoryi przygotowało dwie trasy do wyboru. Krótsza liczy niecałe 14 km, a dłuższa 24 km. Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się na terenach wokół Zamku Grodziec w gminie Zagrodno.

Gold-Dogtrekking to piesza turystyka w towarzystwie psa, na orientację. Przed startem właściciele psów otrzymują mapę z naniesionymi punktami.

– Zadaniem tandemów jest jak najszybsze dojście do poszczególnych punktów kontrolnych na trasie – mówi Mariusz Wota, organizator.

Pierwsze 13 kilometrów na trasie długodystansowej zawodnicy przejdą po otwartym terenie, natomiast pozostałe 12 kilometrów zbiegnie się z trasą krótką i prowadzić będzie głównie po lasach.

Zanim tandemy wystartują, o godzinie 8.00 psi zawodnicy przejdą odprawę weterynaryjną. Uczestnicy, którzy chcą przejść trasę 24-kilometrową wystartują o godzinie 9.00. Natomiast ci, którzy wybiorą krótszy szlak wystartują godzinę później. Uroczystość wręczania dyplomów i nagród dla zwycięzców zaplanowana jest na godzinę 14.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe imienne dyplomy z uzyskanym wynikiem oraz upominek na każdy numer startowy.

– Na stronie internetowej zawodów www.gold-dogtrekking.pl uruchomiliśmy formularz zgłoszeniowy. Serdecznie zapraszamy do zapisów – zachęca Mariusz Wota.

Zawody V Gold-Dogtrekking odbędą się w sobotę, 16 maja. Start i meta na dziedzińcu Zamku Grodziec.

JW/MAT. ORGANIZATORA

Dodaj komentarz