ZAGRODNO. Psi maraton wokół zamku

gold-dogtrekking2– W sumie 70 osób i 60 psów stawiło się na starcie V edycji Gold Dogtrekking – mówi Mariusz Wota, z biura organizatora. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zawodnicy przyjechali między innymi z okolic Poznania, Wałbrzycha, Kłodzka oraz Górnego Śląska.

Na szlaku liczącym 24 km w kategorii kobiety zwyciężyła Paulina Ćwiąkała ze swoim pupilem, natomiast w kategorii mężczyźni wygrał Sebastian Smoleń i jego podopieczny. Na dystansie 13,5 km bezkonkurencyjny był Robert Oskulski i jego pies. Tegoroczna trasa prowadziła przez miejscowości Nowa Wieś Grodziska, Sędzimirów, Jurków i Olszanica.

– Trasa była bardzo łatwa terenowo, jedynie odszukanie punktów kontrolnych sprawiało zawodnikom trochę problemów – mówi Mariusz Wota, organizator. – Ostatni punkt znajdował się około 20 metrów nad ziemią, a dokładnie na krużgankach zamku Grodziec – dodaje organizator.

Dogtrekking to nic innego jak wędrówka z psem z elementami marszu na orientację. Liczyła się więc dobra zabawa, wspólna wędrówka i podziwianie widoków.

– Podziękowania należą się wolontariuszkom ze złotoryjskiego centrum wolontariatu, Katarzynie Michalskiej, Natalii Wójcik i Alicji Munzger za pomoc w organizacji zawodów – mówi Mariusz Wota. – Generalnie dostaliśmy bardzo wysokie noty za zawody. Niektórzy nawet twierdzili że była to najlepsza edycja – dodaje organizator.

Realizatorem zawodów Gold-Dogtrekking było Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Koło w Złotoryi.

JW/FOT. ORGANIZATORA

Dodaj komentarz