Zagrali w szczytnym celu

Na stadionie Stali Chocianów odbył się wielki piknik rodzinny, którego główną atrakcją był mecz gwiazd z drużyną lokalnych samorządowców. Wszystko w celu promowania właściwych postaw wobec osób autystycznych.

Najpierw turniej drużyn młodzieżowych, następnie występ grupy tanecznej z Warszawy i rapera Żebro, a za trybunami dmuchańce oraz stoiska ze smakołykami i informacjami o spektrum autyzmu, któremu poświęcone było sobotnie to wydarzenie.

Na boisku w roli głównej zobaczyliśmy wiele gwiazd ze świata sportu, w tym Marka Saganowskiego czy Macieja Murawskiego. Nie zabrakło lubińskiego akcentu w postaci szczypiornistów i szczypiornistek Zagłębia Lubin. Na placu gry swoje umiejętności pokazały aktualne mistrzynie Polski, Monika Maliczkiewicz, Adrianna Górna, Kinga Grzyb, Wiktoria Kocińska czy Barbara Zima oraz ich klubowi koledzy Marcin Schodowski i Wojciech Hajnos.

Zacięte i emocjonujące spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 5:5 (2:2), ale wynik schodził na dalszy plan. Całe wydarzenie miało na celu promocję projektu „Zobaczyć Lili”, czyli głębokiego, wzruszającego, opartego na faktach filmu fabularnego opisującego codzienne zmagania osób atypowych i ich rodzin.

Za projektem stoi znany i lubiany aktor, bohater m.in. „13 Posterunku”, Paweł Burczyk, którego córka Wiktoria została zdiagnozowana w spektrum autyzmu – Naszym celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu i pomoc wszystkim którzy każdego dnia zmagają się z licznymi problemami dotyczącymi codziennego funkcjonowania – czytamy na stronie projektu – Dzięki naszym dotychczasowym, niespełna rocznym działaniom ponad pół miliona Polaków wie o Naszym projekcie i trzyma kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia, rozszerzamy wiedzę w zakresie zaburzenia jakim jest autyzm oraz dajemy wsparcie rodzinom dzieci u których zdiagnozowano autyzm lub wskazówki rodzicom osób jeszcze nie zdiagnozowanym – dodają twórcy.

Na portalu zrzutka.pl aktor prowadzi zbiórkę pieniędzy, które sfinansują produkcję wspomnianego filmu. Dotychczas na koncie jest już ponad 80 tysięcy złotych dzięki ponad trzystu wpłacającym. Każdego, kto chciałby dokonać wpłaty zapraszamy na stronę zbiórki: https://zrzutka.pl/whk84f.

Dodaj komentarz

*

code