Opublikowany: pt, Gru 6th, 2019

Zagrają o trzecie zwycięstwo z rzędu

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin zagrają drugi mecz rundy rewanżowej. Po dwóch wygranych z rzędu Miedziowi będą chcieli wygrać trzecie spotkanie, tym razem z Grupą Azoty Tarnów. Niedziele spotkanie w hali RCS rozpocznie się o godzinie 16:00.

Lubinianie równie udanie zakończyli pierwszą rundę, co rozpoczęli rundę rewanżową. Podopieczni Bartłomieja Jaszki i Jarosława Hipnera najpierw pokonali Torus Wybrzeże Gdańsk 24:19, a następnie odprawili z kwitkiem zawsze groźny MMTS Kwidzyn (27:14).

W nieco innej sytuacji znajduje się beniaminek z Tarnowa, który jednak z meczu na mecz rozkręcał się i zaczął punktować. Grupa Azoty zaliczyła trzy zwycięstwa, ale wszystkie miały miejsce na własnym terenie – w Tarnowie przegrał Chrobry Głogów, Piotrkowianin i Stal Mielec. W tym miejscu należy wspomnieć, że od ostatniego meczu z Górnikiem Zabrze tarnowianie grają w nowoczesnej hali Arena Jaskółka Tarnów, gdzie jednak przegrali wysoko 23:33.

W ekipie z Tarnowa występuje dwóch byłych zawodników Zagłębia. W bramce zobaczymy Patryka Małeckiego, a na skrzydle wychowanka Łukasza Kużdebę. Pisząc o składzie Grupy Azoty nie można nie wspomnieć o pierwszym Azjacie w PGNiG Superlidze Mężczyzn. Rennesuke Tokuda to 21-letni reprezentant Japonii, z szansami na olimpijski występ za rok w Tokio.

– Trzy punkty w tym meczu to jest nasz cel. Do końca roku chcemy wygrać wszystkie spotkania. Czekają nas bardzo ciężkie trzy mecze. W Tarnowie graliśmy w drugiej kolejce i myślę, że Tarnów swoje frycowe już zapłacił i teraz gra coraz lepiej. My patrzymy tylko na siebie i wychodzimy na parkiet maksymalnie skoncentrowani – zapewnia Maciej Tokaj, kapitan Zagłębia.

Bilety: http://ticketik.pl/#!/Wydarzenie/1673

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..