Zagrają o lidera

LH1-197310

LUBIN. Do szlagierowego spotkania dojdzie w 16. kolejce PGNiG Superligi Kobiet. W Lubinie KGHM Metraco Zagłębie podejmować będzie Vistal Gdynia.

Na parkiecie zobaczymy aktualnie trzecią i pierwszą drużynę rozgrywek. Vistal prowadzi w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Zagłębiem, na drugim miejscu znajduje się MKS Selgros Lublin. W przypadku wygranej podopieczne Bożeny Karkut wyprzedzą w tabeli nie tylko zespół z Lubelszczyzny, ale i lidera z Gdyni.

Od początku sezonu obydwie drużyny prezentują równy, wysoki poziom na parkietach Superligi, czego odzwierciedleniem jest wysokie miejsce w tabeli. Lubinianki ostatnio odnosiły pewne zwycięstwa, co może napawać optymizmem przed niedzielnym spotkaniem. Po przerwie związanej z Mistrzostwami Świata Kobiet pomarańczowe pewnie rozprawiały się kolejno z Nowym Sączem (27:22), Olkuszem (21:34), Ruchem Chorzów (29:17) i Piotrcovią (21:32). Jednak ten tydzień będzie dla Zagłębia prawidziwym sprawdzianem formy. W niedzielę zmierzą się z Vistalem, a za tydzień w sobotę z MKS Lublin.

Vistal rozpoczął drugą część rozgrywek nie najlepiej. Głównie przez porażkę na własnym parkiecie z Politechnika Koszalin (18:21). Później było podobnie jak z Zagłębiem, łatwe wygrane z Olkuszem (34:25), Ruchem Chorzów (20:30), Piotrcovią (36:17) i MKS-em Lublin (38:24). O ile wysokie wygrane ze słabymi rywalami nie mogą dziwić, to łatwa przeprawa w szlagierowym meczu z Lublinem jest ogromnym zaskoczeniem. Spotkanie w Lubinie zapowiada się niezwykle ciekawie. Miejmy nadzieję, że to Zagłębie wyjdzie z tego pojedynku zwycięskie.

Dodaj komentarz