Zagłębie znów lepsze od Chrobrego

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin po raz drugi zmierzyli się w meczu sparingowym z Chrobrym. Tym razem Miedziowi wygrali w Głogowie 31:26, prowadząc do przerwy aż 17:8. Niemal połowę bramek dla lubińskiej ekipy w dzisiejszym meczu zdobyło trio Tokaj-Hajnos-Sroczyk.

W przeciwieństwie do środowego meczu w Lubinie, gdzie byliśmy świadkami dwóch różnych połów (w pierwszej 17:14 dla Chrobrego, w drugiej 16:10 dla Zagłębia), tym razem to lubinianie prowadzili niemal przez całe spotkanie. Pierwsza połowa zakończyła się wysokim prowadzeniem Miedziowych – 17:8. W drugiej gospodarze zniwelowali straty do dwóch bramek (22:24) na dziesięć minut przed końcem, ale ostatnie fragmenty znów należały do podopiecznych Jarosława Hipnera i Igora Czebrova.

W środę Zagłębie zmierzy się w Opolu z tamtejszą Gwardią, a tydzień później podejmować będzie pierwszoligową Ostrovię Ostrów Wielkopolski.

SPR Chrobry Głogów – MKS Zagłębie Lubin 26:31 (8:17)

Zagłębie: Bartosik, Wiącek, Schodowski – Marciniak 1, Adamski, Netz 3, Sroczyk 5, Stankiewicz, Hajnos 5, Kupiec 1, Chychykalo 3, Bogacz 2, Pietruszko 1, Tokaj 6, Drobiecki 3, Duszyński, Pawlaczyk 1.