Zagłębie wygrało z KPR-em w sparingu

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin zakończyło kontrolne granie w okresie przygotowawczym przed sezonem 2021/2022 PGNiG Superligi Kobiet. Dziś Miedziowe pokonały w sparingowym meczu KPR Kobierzyce 25:20 (15:11).

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w piątek w Kobierzycach. Wówczas KPR wygrał 30:25. Dziś Miedziowe również zagrały bez swoich kilu podstawowych zawodniczek, ale na parkiecie po dłuższej przerwie mogliśmy zobaczyć Patrycję Matieli. Brazylijska rozgrywająca zaprezentowała się z dobrej strony, podobnie jak duet skrzydłowych Zawistowska-Górna. W bramce dobrze radziła sobie Monika Maliczkiewicz, która była wspierana przez dobrą defensywę Mistrzyń Polski.

KPR prowadził tylko na początku. Później do głosu doszły zawodniczki Zagłębia, które już w pierwszej połowie wyszły na kilkubramkowe prowadzenie. W drugiej części spotkania przewaga Miedziowych wzrosła do siedmiu trafień – 23:17, a mecz zakończył się wynikiem 25:20.

Był to ostatni sprawdzian Zagłębia przed nowym sezonem. Rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet aktualne Mistrzynie Polski zainaugurują domowym meczem z Eurobud JKS Jarosław. Spotkanie odbędzie się we wtorek o godzinie 17:45 w hali RCS w Lubinie.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Kobierzyce 25:20 (15:11)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż, Drzemicka – Zawistowska 3, Kochaniak 1, Galińska 7, Milojević 3, Hartman 3, Matieli 2, Grzyb 1, Górna 5, Noga, Miłek, Kocińska, Gajos.