Opublikowany: pon, Mar 30th, 2020

Zagłębie pomaga w walce z wirusem

Pracownicy Zagłębia Lubin aktywnie włączyli się w pomoc w walce z koronawirusem. W piątek w budynku klubowym ruszyła produkcja maseczek ochronnych, które zostaną przekazane do osób narażonych, między innymi kierowców autobusów KGHM i komunikacji miejskiej, pracowników marketów oraz osób starszych.

 

Z uwagi na panującą epidemię  wirusa Covid – 19 rozgrywki w PKO Ekstraklasie zostały zawieszone. Zawodnicy „Miedziowych” trenują indywidualnie poza klubem, jednak nie znaczy to, że w samym budynku nic się nie dzieje. W ubiegłym tygodniu pracownicy działu marketingu wpadli na pomysł uszycia maseczek ochronnych. W tym celu zakupiono specjalne materiały, zabrano z domu maszyny do szycia i tym samym w sali konferencyjnej ruszyła specjalna produkcja.

 

Jesteśmy klubem, który od wielu lat stara się pomagać lokalnej społeczności, realizując wiele działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku mamy sytuację wyjątkową. Widząc to, co się dzieje nie tylko w naszym mieście, wpadliśmy na pomysł uszycia maseczek ochronnych. Chcemy pomóc w ten sposób mieszkańcom regionu miedziowego, którzy w obliczu epidemii są szczególnie narażeni na możliwość zarażenia się wirusem Covid – 19. Maseczki, których zrobimy na początek co najmniej kilkaset, są w naszych barwach i będą przekazane lokalnej społeczności. – zapewnia Magdalena Berkowska, dyrektor działu sprzedaży, reklamy i sponsoringu Zagłębia Lubin.

Pierwsza partia trafi do potrzebujących już w poniedziałek. W kolejnych dniach pracownicy przygotują kolejne maski, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym.

Fot. Zagłębie Lubin 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..