Zagłębie najlepsze w Ostrowie!

Turnieju o Puchar Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego dla Zagłębia Lubin! Dziś w finałowym meczu miedziowi piłkarze ręczni pokonali Górnika Zabrze 30:27 (18:13).

Lubinianie wczoraj po zaciętym meczu pokonali gospodarzy, dziś praktycznie przez większość czasu prowadzili z czołową drużyną PGNiG Superligi. Górnik był lepszy tylko na początku. W 10. minucie kandydaci do medalu w ligowych rozgrywkach prowadzili 5:3, później lepiej prezentowali się Miedziowi. Pod koniec pierwszej połowy przewaga Zagłębia była już dość wyraźna, a do przerwy wynosiła sporo, bo pięć bramek.

Po zmianie stron Górnik próbował zmniejszyć straty, ale Zagłębie trzymało dystans nie mniejszy niż trzy bramki. Podopieczni Jarosława Hipnera i Marcina Schodowskiego grali pewnie i utrzymywali, wypracowaną w pierwszej połowie przewagę.

Górnik Zabrze – MKS Zagłębie Lubin 27:30 (13:18)

Zagłębie: Schodowski, Bartosik, Byczek – Stankiewicz 3, Moryń 1, Gębala 1, Sroczyk 6, Pietruszko 2, Hajnos 3, Bogacz 5, Drozdalski 3, Bekisz 3, Światłowski 3.