W hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie odbyła się szkolenie informacyjno- edukacyjne „Gramy Fair”, której inicjatorem jest PGNiG Superliga. W szkoleniu wzięli udział szczypiorniści i szczypiornistki Zagłębia Lubin.
Kampania skierowana jest do sportowców wyczynowych, sportowców amatorów i młodzieży. Jej celem jest budowa świadomości i propagowanie idei uczciwości oraz czystości w sporcie – Klubu, które odwiedzam na pewno czerpią z naszych wykładów potrzebną dla siebie wiedzę i wierzę, że zawodnikom nie zabraknie rozwagi przy doborze różnego rodzaju suplementów czy leków. Taka wiedza na pewno jest niezbędna każdemu sportowcowi – mówi Grzegorz Borkowski z Polskiej Agencji Antydopingowej.
W ramach kampanii, Polska Agencja Antydopingowa – POLADA, przeprowadzi szkolenia wśród blisko 320 zawodników z 14 klubów PGNiG Superligi – najwyższej klasy rozgrywkowej piłki ręcznej mężczyzn w Polsce – Każdy z nas chętnie wziął udział w tej konferencji i każdy z nas jest za tym, żeby dopingu w sporcie nie było – mówi Tomasz Pietruszko, obrotowy Zagłębia Lubin.
W szkoleniu gościnnie udział wzięła drużyna aktualnych wicemistrzyń Polski i zdobywczyń Pucharu Polski, zawodniczek Metraco Zagłębia Lubin – Dziękujemy za zaproszenie, bo mogłyśmy zadać szereg pytań, które nurtowały nas od jakiegoś czasu. Dowiedziałyśmy się między innymi, że czasem lepiej nie brać jakiś suplementów, bo często nie wiadomo, co tak naprawdę się w nich znajduje – mówi Paulina Piechnik, rozgrywająca Miedziowych.
Kampania obejmuje również 16 000 dzieci, które będą rywalizować w 320 turniejach piłki ręcznej organizowanych w ramach projektu „Kocham ręczną” przez Fundację Orły Sportu na 160 wielofunkcyjnych obiektach sportowych „Orlik” w całej Polsce.