Opublikowany: wt, Kwi 21st, 2020

Kobieca torebka pełna niespodzianek (WIDEO)

Bez pasów bezpieczeństwa, prawa jazdy, ubezpieczenia OC i dowodu rejestracyjnego, ale za to pod wpływem alkoholu i z narkotykami zatrzymana została 28-letnia kierująca osobowym peugeotem. Za popełnione przestępstwa kobiecie grozi do 10 lat więzienia. Oprócz tego może też słono zapłacić za nieuzasadnione przemieszczanie się.

28-latka wpadła w ręce legnickiej drogówki w Prochowicach. Powodem kontroli były niezapięte pasy bezpieczeństwa.  – Funkcjonariusze, kontrolując dokumenty kobiety, poczuli unoszącą się charakterystyczną woń alkoholu. Z uwagi na podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu, przebadano ją alkomatem, który wykazał 0,4 promila w wydychanym powietrzu – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że mieszkanka gminy Malczyce, ma zatrzymane prawo jazdy oraz nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC, a dowód rejestracyjny został elektronicznie zatrzymany w ubiegłym roku. – W jej torebce policjanci znaleźli też woreczek strunowy z zawartością marihuany oraz paczkę po papierosach z zawartością metamfetaminy, a także wagę elektroniczną. Dodatkowo w portfelu kobiety znajdowało się zawiniątko z zawartością marihuany. Z zabezpieczonych substancji można byłoby uzyskać blisko 500 porcji handlowych środków odurzających – dodaje rzeczniczka legnickiej policji.

Kierująca nie potrafiła wytłumaczyć stróżom prawa, w jakiem celu porusza się pojazdem, dlatego też, z uwagi na obowiązujące obostrzenia związane ze stanem epidemii w Polsce, policjanci sporządzili dodatkową dokumentację do sanepidu, celem nałożenia kary administracyjnej.

28-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Mieszkanka gminy Malczyce już usłyszała zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia. Za łamanie zakazu przemieszczania się sanepid może nałożyć karę w wysokości do 30 tys. złotych.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..