Zabawił się w botanika. Ponoć na własny użytek

Legniccy policjanci zatrzymali 30-letniego amatora narkotyków. Podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono niemal 300 porcji ukrytego suszu roślinnego.

– Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie Legnicy mogą znajdować się środki odurzające – relacjonuje oficer prasowy tutejszej jednostki młodszy aspirant Iwona Król-Szymajda.

– Policjanci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Po wejściu do środka poczuli charakterystyczny zapach konopi. W jednym z pomieszczeń ujawnili i zabezpieczyli dwa pudełka plastikowe oraz cztery szklane słoiki z zawartością suszu roślinnego, z których można by uzyskać blisko trzysta porcji środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy – dodaje policjantka.

Legniczanin przyznał, że susz należy do niego. Jak oświadczył policjantom, wyhodował go w domowych warunkach i wyłącznie na własny użytek.

Policja przypomina, że za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz