Zaatakował policjantów. Padły strzały (WIDEO)

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który krążył po legnickim Tarninowie, wymachując nożem. W trakcie interwencji rzucił się na jednego z mundurowych. Padły trzy strzały. Ranny mężczyzna trafił do szpitala.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy prowadzi śledztwo w sprawie czynnej napaści na policjanta z użyciem noża. Doszło do tego w trakcie interwencji, gdy funkcjonariusze zostali wezwani na legnicki Tarninów. Ze zgłoszenia wynikało, że w pobliżu placu zabaw na ul. Oświęcimskiej chodzi mężczyzna wymachujący nożem.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Funkcjonariusze ścigali 37-latka, a gdy zbliżyli się do niego na tyle, by go zatrzymać, ten rzucił się w stronę jednego z nich, trzymając w ręku nóż.

Jak się okazało, w przeszłości 37-latek był leczony psychiatrycznie, a także karany. Śledczy zbadają czy w chwili zdarzenia był pod wpływem narkotyków. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Śledczy ustalili już, że mężczyzna wcześniej miał się okaleczyć. Śledztwo dopiero jednak ruszyło. Na tym etapie trudno zatem mówić o tym, czy usłyszy także inne zarzuty.

Dodaj komentarz

*

code