Opublikowany: wt, Lut 14th, 2017

Za takie “sprzątanie” można dostać grzywnę

ODPADY1Niestety, pomimo przypomnień tzw. odpady wielkogabarytowe, czyli duże albo o nietypowych rozmiarach często „lądują” w osiedlowych PSZOK-ach i szpecą otoczenie. Za to można dostać grzywnę.  

– Już kilka razy w ostatnim czasie otrzymaliśmy telefony z pytaniem, czy meble można zostawić w Osiedlowym Punkcie – mówi Dagmara Dobroć-Śnioszek, dyrektor działu gospodarki odpadami w Związku Gmin Zagłębia Miedziowego. – Takiej możliwości Regulamin utrzymania czystości i porządku nigdy nie przewidywał. Odpady wielkogabarytowe odbiera w wyznaczonym terminie gratowóz, drugim rozwiązaniem jest zawiezienie ich do Centralnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 

Mirosława Bożyńska, doradca ds. promocji w ZGZM przypomina, że osoby, które pozostawiają meble, dywany czy inne duże niepotrzebne rzeczy w Osiedlowych PSZOK-ach łamią prawo. Za ich zaśmiecanie grozi grzywna.

Centralny PSZOK znajduje się przy ul. Działkowej 18 w Polkowicach. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12-19, w soboty w godz. 10-15. Można tam też bezpłatnie oddać materiały budowlane i rozbiórkowe oraz sprzęt AGD.

UR/FOT. UR 

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..